TOPlist

Bowling centra

aneb kam vyrazit na bowling…

Poprvé na bowling

Plánujete poprvé vyrazit na bowling? Bezva, nemusíte mít žádné obavy a uvidíte, že je bowling docela dobrá zábava. Pokud plánujete vyrazit s přáteli, rodinou nebo spolupracovníky na bowling, jste rekreační hráč a žádné speciální vybavení nepotřebujete.

Než vyrazíte do akce, seznamte se s pravidly bowlingu. Na první pohled možná vypadají složitě, ale v podstatě jde o to srazit co nejvíce kuželek. Většina bowlingových center je vybavena moderními drahami jejichž součástí je stavění kuželek, počítání bodů i bowlingové koule. Vy se budete moci soustředit jen na hru. A pokud si něčím nebude jistí, neváhejte se obrátit na některého ze zkušenějších hráčů a hráček nebo přímo na obsluhu. Určitě vám ochotně poradí a vše vysvětlí.

Pokud jste si již vybrali z nabídky bowlingových center a heren, je na místě zvolit vhodné oblečení. Nejdůležitější je v tomto případě obuv. Speciální bowlingovou obuv vám ve většině center zapůjčí. Většinou bezplatně, někde za menší příplatek. K dispozici bývají také jednorázové hygienické ponožky. Někteří provozovatelé žádnou speciální obuv ani nevyžadují, a můžete hrát v jakékoliv čisté sportovní obuvi, kterou si přinesete. Pokud dáváte přednost vlastním botám a nechce se vám investovat do speciální obuvi na bowling, jsou k dostání také návleky.

Co se oblečení týče, lze bowling hrát prakticky ve všem. Určitě se ale budete lépe cítit ve volnějším oblečení spíše sportovního charakteru.